Slovensko
Donovaly
Hotel Galileo

Donovaly Hotel Galileo ****

Hotel Galileo se nachází ve městě Donovaly, pouhých 100 metrů od lyžařských areálů Nova Hola a Záhradky.

Národní park Nízké Tatry (NAPANT) Oblast Nízkých Tater patří k významným zdrojům vody na Slovensku, s dvěma hlavními toky Hron a Váh, jen malou část odvodňuje Hnilec. Vyvěrá tu řada významných minerálních pramenů, z nejvýznamnějších např. v Korytnici, Moštenici, Hiadli, Liptovských Sliačoch, Liptovskej Lúžnej, ….Na území je několik druhů chráněné flóry. Žijí tu skoro všichni západokarpatské horské a vysokohorské druhy, vzácné druhy hmyzu a jiného drobného živočišstva, ale i velcí savci, vzácné šelmy a početné ptactvo.

Největším bohatstvím parku jsou jeskyně, z kterých nejznámnější je komplex Demänovských jeskyň. Žije tu silná populace našich velkých šelem jako jsou medvědi, rysi či vlci, vyskytuje se tu taktéž kamzík vrchovský tatranský a svišť vrchovský.V současnosti je na území NAPANT a jeho ochranného pásma vyhlášených 10 národních přírodních rezervací, 12 přírodních rezervací, 3 chráněné areály, 2 národní přírodní památky a 6 přírodních památek.

DONOVALY

Horská rekreační obec (850 m) západní časti Nízkých Tater rozložená v širokém sedle na hlavní cestě z Banské Bystrice do Ružomberka. Leží v ochranném pásmu NAPANT-u v blízkosti národního parku Velká Fatra a je důležitým střediskem letní a zimní rekreace. Už v 17. století tu vznikaly uhlířské osady a na začátku18. století na území patřícím banskobystrickému banskému eráru byla založená obec Donovaly. Stala se administrativním centrem uhlířských osad (první písemná zmínka o obci z roku 1710) a její obyvatelstvo se zabývalo prací v lesích a horehronských železárnách. Za 2. světové války tu bylo centrum partyzánů a uprchlíků před Němci. Odtud odcházeli směrem na východ po hřebeni Nízkých Tater. Nachází se tu klasicistický kostel z roku 1825 s původním vnitřním zařízením a srubové domy se zasklenými verandami, které pivnicemi vyrovnávali terén. Obec se postupně mění na turistické středisko zimních a letních sportů. Nachází se tu 11 km lyžařských a sjezdových tratí, 25 km běžeckých tratí, sedačkové lanovky, lyžařské vleky a jsou tu široké možnosti horské a rekreační turistiky.

Hotel Galileo

Hotel nabízí pokoje s bezplatným Wi-Fi a TV s plochou obrazovkou, vlastní lázeňské centrum i restauraci podávající snídaně a večeře.

Lázeňská část hotelu zahrnuje sauny, chladící místnost se studenou vodou a ochlazovacím bazénkem, vířivku a relaxační část. Za příplatek jsou dostupné také masáže nebo solárium.

Na nejbližší autobusovou zastávku je to 100 metrů a hotelové parkoviště lze využívat zdarma.

OKOLÍ: Korytnica, Liptovská Osada, Liptovská Lúžna, Liptovské Revúce, Staré Hory

Demänovská jeskyně slobody

Je součástí obrovského podzemního krasového systému v Demänovskej dolině pod Nízkymi Tatrami. Má jedinečnou krápníkovou výzdobu, která ji řadí mezi nejkrásnější jeskyně v Evropě. Vchod do jeskyně leží v nadmořské výšce 870 m a je přístupný serpentínovým chodníkem z parkoviště, přitom je potřeba překonat výškový rozdíl 67 m (asi 10 minut). Celková délka jejích chodeb je výše 8 400 m, z toho se dodnes podařilo změřit 7 624 m. Návštevníci jeskyně mají k dispozici dvě přehlídkové trasy, delší meří 2 150 m (trvání prohlídky 100 minut), kratší 1 150 m (trvání prohlídky 60 minut). V Demänovskej jeskyni slobody se nachází množství rozšírených prostorů – síní a domů s překrásnou sintrovou výzdobou. Největší je Velký dům s rozměrem 75 m, 45 m a 65 m. Kromě úseků podzemních říček Demänovky mohou návštěvníci jeskyně na prohlídkových trasách vidět také jeskyňová jezírka. Velké jezero dosahuje obdivuhodné délky 52 m, hluboké je 7 m. V Demänovskej jeskyni slobody je po celý rok poměrně stálá teplota 6,1 až 7,0 °C. Vysoká relativní vlhkost vzduchu (94 až 99 %) je vhodná na speleoterapeutické využití. Úspěšně se tu léčí nemoci dýchacích cest a alergie.

Termální park Bešeňová

Odpočinout si můžete přijít i do nedalekého thermal parku v Bešeňovej. Thermal park Bešeňová Vám poskytne následovné:
Venkovní bazény:

- 2 plavecké bazény (velký a malý), 5 relaxačních bazénů, 1 neplavecký dopadový bazén
- 3 venkovní tobogány
- 7 bazénů je otevřených celoročně

Vnitřní bazény:

- sedací bazén – množství atrakcí přímo v bazéně (lavice pod vodou, vzduchová lavice, masážní trysky, chrliče, bublinkovače). Reflektor ze Swarovského kryšťálu dodává osobitou atmosféru osvětlením bazénů. Teplota vody 36 – 40 °C.
- velký plavecký bazén – antikorový tobogán, chrliče, masážní trysky, po obvodě bazénů (s celkovou délkou 43 m, s převýšením 4,5 m) sedací schody
- dětský bazén – pro děti je připravená klouzačka, vodní hřib, vodní ježek • átrium s antikorovými vířivkami pod otevřeným nebem je otevřené celoročně.

V areálu se nachází taktéž wellness & spa a relax centrum, kde si určitě odpočine každý.

Přečtěte si reakce na ckrecenze.cz nebo skymnadovolenou.cz

Řekli o nás

Děkujeme našim klientům za slova chvály a dlouhodobou důvěru.

“Chtěli bychom poděkovat za bezproblémové zprostředkování naší dovolené, ochotu řešit naše přání navíc a hlavně poctivé a korektní jednání, které v dnešní době není vždy běžné. Jen maličkost, jestli by šlo něco udělat nebo klinty upozornit. Vybavení kuchyně bylo slabší, nám chyběl velký hrnec a cedník… Naši sousedi zase postrádali otvírák.”

p. Vávra (navštívil Seefeld)

“Byli jsme v Maďarsku v hotelu Repce v Bucku. Dovolená se nám vydařila. Hotel byl přímo v areálu lázní, které byly velmi pěkné. Jakožto starší klienti jsme ocenili, že tam nebylo dvacet tobogánů a velký ruch, naopak klid a příjemný relax. Dík, vycestujeme s vámi znovu. Chválíme příjemné jednání.”

Honza (navštívil Maďarsko)

“Chtěl bych touto cestou poděkovat do Czech holiday center do Kutné Hory za zajištění báječné reklamní dovolené do Seefeldu. Prostředí tohoto městečka a okolí nás naprosto okouzlilo. Hotel byl útulný a čistý. Rádi využijeme vašich služeb i v budoucnu. ”

Římanovi (navštívil Seefeld)

“S touto cestovnkou máme zkušenost celkem dobrou, byli jsme s nimi ´v Rakousku a na Slovensku. Celkový průběh rezervace a zajištění dovolené byl bez problémů. V obou případech jsme byli také velmi spokojeni s ubytováním. V Rakousku to byl Amadeus Radstadt a na Slovensku Residence club Donovaly. Původně jsme do toho Radstatu nechtěli jet, ale pracovnice z rezervačního oddělení mě ukecali a udělali dobře, ještě jim za to dlužím lahvinku. Přejeme další spokojené klienty.”

Petr (navštívil Radstadt)

“Zdravím z Loun, o víkendu jsme se vrátili z dovolené v Seefeldu. Dovolená se nám velmi vydařila. Bydleli jsme v hotelu Hochegg, v klidné části města. Hotel je průměrné úrovně, ovšem okolí a služby tam, to je fantazie. Dovolenou jsme absolvovali od Czech holiday center ze zkušebního programu. Jednalo se o již druhou dovolenou. Zejména bychom rádi pochválili vstřícný přístup paní Tomkové z rezervačního oddělení, která nám skvěle poradila. Těšíme se na další.”

Řehákovi (navštívil Seefeld)