Chorvatsko
Trogir
Villa Horizont

Trogir Villa Horizont

Dovolte nám, abychom Vás co nejsrdečněji přivítali na Jadranu v Chorvatsku.

Navštívit Chorvatsko stojí za to, bez ohledu na roční období. Pro většinu z nás je tato země nejpřitažlivější pochopitelně v létě pro nenahraditelné koupání v průzračném Jadranu, v jednom z nejčistších a nejkrásnějších moří na světě.

Starobylé městečko Trogir, zařazené organizací UNESCO do seznamu památek kulturního dědictví, se rozkládá na malém ostrůvku vtěsnaném mezi pevninu a ostrov Čiovo asi 30 km od Splitu. Na ostrůvku je historické jádro města spojené mosty s novějšími částmi města na pevnině a na Čiovu. Z architektonického hlediska patří Trogir mezi nejkrásnější města na Jadranu.

Historické jádro města je obehnáno zčásti dochovanými hradbami pocházejícími z přelomu 14. a 15. stol., které byly původně propojeny s pevností Kamerlengo, stojící v jihozápadní části starého města na místě bývalé janovské hradební věže. Hradby byly přestavovány a zvětšovány hlavně za benátského panství v obavě před tureckým nebezpečím. Nejstarší část starého města leží na východní straně ostrůvku, zatímco západní část zvaná Pasike byla původně zemědělským zázemím města.

Od pevniny se do města vchází renesanční Pevninskou branou (Kopnena vrata), pocházející z přelomu 16. a 17. stol., kterou zdobí socha patrona města sv. Jana Ursiniho (Sveti Ivan Ursini). Za bránou odbočíme vlevo, poté druhou ulicí vpravo a ocitneme se před románskou katedrálou sv. Vavřince (Sveti Lovro), pocházející ze 13. stol. a dostavěné goticky ve 14. a 15. stol. Portál u hlavního západního vchodu do katedrály, který roku 1240 vytvořil místní umělec Radovan, románských plastik na pobřeží Jadranu. Cenný je také interiér katedrály rozčleněný dvěma řadami pilířů, zvláště pak čistě renesanční kaple zasvěcená sv. Janu Ursinimu, kterou ke konci 15. stol. vystavěl Nikola Firentinec. Klenba stropu je poprvé od antických dob postavena bez jakýchkoliv opěr a je jakýmsi předchůdcem klenby katedrály v Šibeniku. Za zhlédnuti stojí rovněž renesanční baptisterium, do kterého se vchází z předsíně katedrály.

Středisko Villa Horizont se nachází v klidné okrajové části historického města Trogir. Trogir se každoročně stává vyhledávaným cílem turistů, kteří vyhledávají kulturu a památky.Trogir je zahrnut do skupiny měst UNESCO, což samo vypovídá o jeho atraktivitě.

Společnost Czech holiday center Vám nabízí celou řadu atraktivních míst a středisek. I když timesharová střediska v Chorvatsku se začínají budovat až nyní, (způsobil to válečný konflikt na Balkáně a vyřazení z mezinárodních cestovní sítí) rozhodli jsme se i přesto najít způsob a potěšit Vás v naší nabídce. Našli jsme do naší nabídky středisko, které svojí polohou a kvalitou ubytování zapadá do úrovně služeb, které dlouhodobě poskytujeme. Naše středisko jsme situovali do klidné části tohoto města, pro Váš větší klid a soukromí.

Soukromé apartmány jsou zařízeny dělenými pohodlnými ložnicemi, balkóny s výhledem na moře, plně zařízené kuchyně (lednička, mraznička, sporák, kávovar, veškerý inventář) Vám dají možnost udělat si dovolenou tak drahou jak sami chcete. Přímo u střediska máte možnost posezení s grilem a Vašim plechovým miláčkům určitě prospěje, když je schováte do kryté soukromé garáže. Příjemně můžete posedět i v jídelně Vašeho apartmánu nebo Vám doporučujeme vyzkoušet některou z plážových restaurací, které jsou pěšky asi pět minut vzdálené.

Přečtěte si reakce na ckrecenze.cz nebo skymnadovolenou.cz

Řekli o nás

Děkujeme našim klientům za slova chvály a dlouhodobou důvěru.

“Chtěli bychom poděkovat za bezproblémové zprostředkování naší dovolené, ochotu řešit naše přání navíc a hlavně poctivé a korektní jednání, které v dnešní době není vždy běžné. Jen maličkost, jestli by šlo něco udělat nebo klinty upozornit. Vybavení kuchyně bylo slabší, nám chyběl velký hrnec a cedník… Naši sousedi zase postrádali otvírák.”

p. Vávra (navštívil Seefeld)

“Byli jsme v Maďarsku v hotelu Repce v Bucku. Dovolená se nám vydařila. Hotel byl přímo v areálu lázní, které byly velmi pěkné. Jakožto starší klienti jsme ocenili, že tam nebylo dvacet tobogánů a velký ruch, naopak klid a příjemný relax. Dík, vycestujeme s vámi znovu. Chválíme příjemné jednání.”

Honza (navštívil Maďarsko)

“Chtěl bych touto cestou poděkovat do Czech holiday center do Kutné Hory za zajištění báječné reklamní dovolené do Seefeldu. Prostředí tohoto městečka a okolí nás naprosto okouzlilo. Hotel byl útulný a čistý. Rádi využijeme vašich služeb i v budoucnu. ”

Římanovi (navštívil Seefeld)

“S touto cestovnkou máme zkušenost celkem dobrou, byli jsme s nimi ´v Rakousku a na Slovensku. Celkový průběh rezervace a zajištění dovolené byl bez problémů. V obou případech jsme byli také velmi spokojeni s ubytováním. V Rakousku to byl Amadeus Radstadt a na Slovensku Residence club Donovaly. Původně jsme do toho Radstatu nechtěli jet, ale pracovnice z rezervačního oddělení mě ukecali a udělali dobře, ještě jim za to dlužím lahvinku. Přejeme další spokojené klienty.”

Petr (navštívil Radstadt)

“Zdravím z Loun, o víkendu jsme se vrátili z dovolené v Seefeldu. Dovolená se nám velmi vydařila. Bydleli jsme v hotelu Hochegg, v klidné části města. Hotel je průměrné úrovně, ovšem okolí a služby tam, to je fantazie. Dovolenou jsme absolvovali od Czech holiday center ze zkušebního programu. Jednalo se o již druhou dovolenou. Zejména bychom rádi pochválili vstřícný přístup paní Tomkové z rezervačního oddělení, která nám skvěle poradila. Těšíme se na další.”

Řehákovi (navštívil Seefeld)